דלג אל #title#

חדשות ועדכונים

פרוייקט שווים בתעסוקה לשינוי תפיסות ועידוד תעסוקה

שיתוף פעולה של מפעל הפיס, "ידיעות אחרונות", ynet ועמותת "שווים" מנסה לשנות את מפת התעסוקה של עובדים עם מוגבלות, לנפץ סטיגמות ולעורר הד תקשורתי בנוגע לתעסוקת אנשים עם מוגבלות.

מידע נוסף >
איגור גורפינקל, שנולד עם שיתוק מוחין ומתקשר רק עם העיניים, החל לעבוד בעיריית ראשון ציון

העסקתו של איגור יצאה לדרך לאחר שמועצת העיר ראשון לציון אישרה לאחרונה הוספת תקנים בעירייה לאנשים עם מוגבלות. זהו צעד המשך למודל עירוני שאימצה העירייה לקידום העסקת אנשים עם מוגבלויות בכלל העסקים בעיר.

מידע נוסף >
עיריית ראשון לציון הוסיפה תקנים להעסקת אנשים עם מוגבלות

מועצת העיר ראשון לציון אישרה הוספת תקנים לאנשים עם מוגבלות. הצעד הזה מגיע לאחר שהעירייה הודיעה על אימוץ מודל עירוני לקידום העסקת אנשים עם מוגבלויות בכלל העסקים בעיר. בקרוב יפרסם מינהל האמרכלות בעירייה מודעה לגיוס עובדים.

מידע נוסף >
"העיוורון גורם לי לפתח יכולות אחרות שאני מביא איתי לעבודה"

לשילובם של אנשים עם מוגבלות בשוק התעסוקה יש חשיבות עליונה, עבורם ועבור החברה כולה. גיא שמחי הממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלות בהסתדרות, מסביר מדוע.

מידע נוסף >
עשרת הדיברות לראיון עבודה מוצלח למועמד המגמגם

ראיון עבודה זה דבר מלחיץ לכל אחד, ומלחיץ שבעתיים לאדם המתמודד עם גמגום. דפנה קינן מור-חיים עם כמה עצות מרגיעות שיכולות לסייע לצלוח את המפגש המאיים בשלום (ואולי עם עבודה).

מידע נוסף >
מרכז השאלת ציוד – "יד לתעסוקה שווה"

המאגר מספק ציוד טכנולוגי מונגש לאנשים עם מוגבלות במקומות עבודה בכל רחבי הארץ וניתן למעסיק ללא עלות.

מידע נוסף >
סיפור ההצלחה של מאיר בעבודה נגישה

רכזת הפרט של תעסוקה שווה הפנתה את תשומת לבו של מאיר למכרז של משרד התקשורת. למרות החששות הוא ניגש, ובליווי של לילך - גם התקבל!

מידע נוסף >
עוד סיפור הצלחה מעבודה נגישה!

אורן הגיש מועמדות למשרה שהתפרסמה באתר עבודה נגישה, אף שלא היה לו הניסיון הנדרש. הראיון עבר בהצלחה ותוך כמה ימים הוא הוזמן לחתום על חוזה.

מידע נוסף >
חיפוש עבודה וכתיבת קו"ח - אתגרים וטיפים לבעלי הפרעת קשב

חיפוש עבודה זה לא קל לאף אדם, ועבור אנשים הלוקים בהפרעות קשב וריכוז נוספות שאלות וחששות נוספים. איך להתמקד במידע שמתאים לי? איך לעבור מבחני מיון סטנדרטיים? איך לכתוב קורות חיים ממוקדים ומתומצתים? המדריך הבא יכול לסייע לענות על שאלות אלה.

מידע נוסף >
מהי התאמה במקום העבודה ומדוע זה צריך לעניין אותך?

המטרה של התאמות במקום העבודה היא לסייע לעובד עם המוגבלות לבצע את תפקידו באופן היעיל והנוח ביותר עבורו ועבור המעסיק. פעמים רבות בלי התאמות האדם לא יכול לעבוד, לכן חשוב להכיר את הכלי החשוב הזה ולהפעיל אותו במידת הצורך.

מידע נוסף >
תעסוקת אנשים עם מוגבלויות: חוקים ותקנות

הטיפול בתעסוקת אנשים עם מוגבלות מוסדר בחוקים ותקנות ובנהלים של משרד הממשלה. להלן הוראות החוק העיקריות שחשוב להכיר.

מידע נוסף >
5 טיפים לראיון טלפוני מוצלח

הטלפון מצלצל ובעברו השני של הקו פונים אליך בנוגע לקורות החיים ששלחת. מרגע זה, התחיל ראיון העבודה שלך! האופן שבו תנהל את השיחה יספק למראיין מידע נוסף עליך, מעבר לאינפורמציה ה"יבשה" של קורות החיים וישפיע על ההחלטה האם לזמן אותך לראיון העבודה.

מידע נוסף >
לגלות או להסתיר?

הדילמה מוכרת. מן הצד האחד, חשיפת המוגבלות תאפשר לבקש התאמות במקום העבודה ותוריד את נטל ההסתרה הכבד במקרה של מוגבלות בלתי נראית. מן הצד האחר, יש שחוששים שאם יספרו יפלו אותם בקבלה לעבודה או יתייחסו אליהם בדרך שונה, ולא תמיד נעימה, במהלך הראיון או תוך כדי העבודה. הנה כמה עצות.

מידע נוסף >