דלג אל #title#

בלוג עבודה נגישה

קריאה נעימה

כמה מילים על חשיבות ההגדרה העצמית

למוגבלות ולהתאמות אליה יש לא מעט חשיבות בבואנו למצוא עבודה המתאימה לנו. אך בבואנו להגדיר ולהציג את עצמנו בחיפוש עבודה, יש לזכור שאנו קודם כל אנשים עם כישורים, יכולות וניסיון ורק אחר כך אנשים עם מוגבלות.

המשך >
המינוח הנכון

השפה מייצרת מציאות וישנה חשיבות לדעת להשתמש במונח הנכון כדי שיעמוד בכללי הנימוס והתקינות הפוליטית והחברתית. העניין הוא שהמינוחים בימינו עשויים לבלבל. מה נכון להגיד? נכים, בעלי מוגבלות, אנשים עם צרכים מיוחדים או אנשים עם מוגבלות? באנו לעשות סדר.

המשך >
סוד ההצלחה - להתמקד במה שיש ולא במה שאין

בגיל 24 שי רלר איבד את עצמו. תאונת הדרכים שעבר במהלך הטיול בנפאל הותירה אותו משותק כמעט לחלוטין מהצוואר ומטה. הוא איבד את היכולת הפיזית ויחד איתה את האמונה בעצמי וביכולות שלו. 16 שנים מאוחר יותר שי מחזניק בשני תארים אקדמיים ועובד כאנליסט בחברת סלקום.זה לא קרה ביום אחד אלא בתהליך, ושי שמח לשתף את התובנות שלו.

המשך >
חוק העסקת עובדים עם מוגבלויות

הנתונים הסטטיסטיים מראים ש-20 אחוז מהאוכלוסייה מגדירים עצמם אנשים עם מוגבלות. חובתנו כחברה להביא להשתלבותם בצורה המלאה והטובה ביותר בכל רבדי החיים. בין אם מדובר בחינוך, בתעסוקה או בחיי הפנאי והבילוי של החברה כולה. יש לדאוג כי אנשים אלה יקבלו זכויות שוות המגיעות להם כפי שמקבלים כולם ושהם ישתלבו בצורה הראויה מכל הבחינות בעולם שאנו חיים בו בכלל ובמדינה בפרט.

המשך >
שילוב אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית

מרבית האנשים מתעוררים בכל בוקר ויוצאים לעבודה. אותם אנשים דואגים לפרנסה שלהם ושל בני המשפחה שלהם. כאשר מדובר על אנשים עם מוגבלויות, ניתן לומר כי על אף שבתאוריה מדובר לא מעט על שילובם בחברה בכל הרבדים, הרי שכאשר הדבר מגיע לתחום התעסוקה היישום עדיין לוקה בחסר.

המשך >
החשיבות של שילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה

מעסיקים רבים כבר מבינים את הפוטנציאל שבהעסקת עובדים עם מוגבלות. אותם מעסיקים מעידים על הערך של השילוב המדובר עבור הארגון, העובד, הקהילה והחברה. מעבר לעובדה ששילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה הוא חובה חוקית, מדובר גם בדבר חשוב עם יתרונות כדאיים ומשתלמים לעסק. לכן, אם עדיין אין במקום העבודה שלכם אנשים עם מוגבלות, זה בהחלט הזמן לבחון כיצד אתם כמנהלי מקום העבודה או בעלי העסק משלבים אותם בצורה הטובה ביותר.

המשך >
כלים להעסקה נכונה של אנשים עם עיוורון

המשך >