דלג אל בלוג עבודה נגישה

בלוג עבודה נגישה

קריאה נעימה

החוק להעסקת עובדים עם מוגבלויות

הנתונים הסטטיסטיים מראים ש-20 אחוז מהאוכלוסייה מגדירים עצמם אנשים עם מוגבלות. חובתנו כחברה להביא להשתלבותם בצורה המלאה והטובה ביותר בכל רבדי החיים. בין אם מדובר בחינוך, בין אם מדובר בתעסוקה ובין אם מדובר בחיי הפנאי והבילוי של החברה כולה. יש לדאוג כי אנשים אלה יקבלו זכויות שוות המגיעות להם כפי שמקבלים אנשים ללא מוגבלויות ושהם ישתלבו בצורה הראויה מכל הבחינות בעולם שאנו חיים בו בכלל ובמדינה בפרט.

המשך >
שילוב אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית

מרבית האנשים מתעוררים בכל בוקר ויוצאים לעבודה. אותם אנשים דואגים לפרנסה שלהם ושל בני המשפחה שלהם. כאשר מדובר על אנשים עם מוגבלויות, ניתן לומר כי על אף שבתאוריה מדובר לא מעט על שילובם בחברה בכל הרבדים, הרי שכאשר הדבר מגיע לתחום התעסוקה היישום עדיין לוקה בחסר.

המשך >
החשיבות של שילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה

מעסיקים רבים כבר מבינים את הפוטנציאל שבהעסקת עובדים עם מוגבלות. אותם מעסיקים מעידים על הערך של השילוב המדובר עבור הארגון, העובד, הקהילה והחברה. מעבר לעובדה ששילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה הוא חובה חוקית, מדובר גם בדבר חשוב עם יתרונות כדאיים ומשתלמים לעסק. לכן, אם עדיין אין במקום העבודה שלכם אנשים עם מוגבלות, זה בהחלט הזמן לבחון כיצד אתם כמנהלי מקום העבודה או בעלי העסק משלבים אותם בצורה הטובה ביותר.

המשך >