דלג אל האגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך

האגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך

האגף לחינוך מיוחד שואף להכין את תלמידיו ובוגריו לעצמאות ולאיכות חיים, לרבות בתחום התעסוקה, ומציע תכניות מגוונות לבוגריו לבניית עתידם ולהכשרתם המקצועית

האגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך

האגף לחינוך מיוחד שואף להכין את תלמידיו ובוגריו לעצמאות ולאיכות חיים, לרבות בתחום התעסוקה, ומציע תכניות מגוונות לבוגריו לבניית עתידם ולהכשרתם המקצועית

תוכנית איכות חיים הכנה לחיים

אגף החינוך המיוחד במשרד החינוך רואה ערך רב בהכנת תלמידיו ובוגריו לעצמאות בכל תחומי החיים, לרבות תחום התעסוקה. 

בבסיס התפישה הרעיונית המנחה את העשייה בתחום ההכנה לחיים עומד המושג איכות חיים - שביעות רצון ותחושת משמעות לחיים. איכות חיים משתפרת כאשר האדם שותף להחלטות המשפיעות על חייו, והיא נחוות כאשר הצרכים הבסיסיים של האדם מסופקים, וכאשר פתוחות בפניו אותן הזדמנויות, כמו לכל אדם אחר, למימוש שאיפותיו ולהשגת מטרותיו בתחומי חייו השונים.


תכניות מעבר
תוכנית יוצרים עתיד חינוך לקריירה

תוכנית המעבר נועדה לגשר בין שני שלבי חיים מרכזיים: חיי תלמיד בתקופת בית הספר, בו העיסוק המרכזי של האדם קשור בלימודים, וחיי בוגר עצמאי בו העיסוק המרכזי מתמקד בעבודה או בתהליכי הכשרה לעבודה.
תוכנית מעבר היא תוכנית התערבות אישית, רב-מערכתית, ממוקדת תוצאה, המאפשרת למתבגר/ת עם המגבלה להתוות לעצמו/ה מסלול קריירה בעל משמעות ובתוך כך, מקדמת את השתתפותו/ה בחיי הקהילה
תוכנית המעבר מורכבת מתוכנית אישית וקבוצתית, הנבנית בשותפות עם בני הנוער, ההורים והמורים.

מתי מתקיימת התוכנית?
התוכנית מתקיימת בשעות הלימודים בבתי הספר ובשעות אחר הצהריים.

מרכיבי התוכנית
כל שנת השתתפות בתוכנית בנויה משלושה מרכיבים מרכזיים: צמיחה אישית תוך הכרת היכולות והרצונות לצד פיתוח מיומנויות; הקניית ידע על עולם העבודה באמצעות סדנאות עיוניות, תצפיות, ראיונות ופתרון בעיות; והתנסות מעשית בתעסוקה, קידום מיומנויות ביצוע תוך משוב ולמידה.

 

מגמה לעתיד חינוך טכנולוגי מקצועי לצעירים עם מוגבלות

התכנית נועדה לענות על הצורך של צעירים עם מוגבלות, תלמידי חינוך מיוחד, לרכוש במהלך השנים שלהם כתלמידים, בנוסף להשכלה הכללית, גם הסמכה מקצועית/טכנולוגית וגם כישורים ומיומנויות לפתוח קריירה. 

מטרת התכנית

לאפשר לצעירים בוגרי החינוך המיוחד ללמוד למגמות ההסמכה הטכנולוגית של המשרד, במטרה לשפר את סיכוייהם לשילוב מיטבי בשוק העבודה. 

מגמות הלימוד

במסגרת התכנית, הנמשכת שלוש שנים, ישנו מגוון של מגמות: ניהול רשתות מחשבים, בישול ואפיה מלונאית, צילום ועריכת וידאו, מנהל ומשאבי אנוש, תחזוקת מכונות והפעלת מכונות דפוס. 

במהלך הלימודים יילמדו קורסי העשרה במגוון תחומים, ביניהם:

קוסמטיקה טבעית, תיקון סלולר, חינוך לגיל הרך, תכנון אפליקציות, קורס פוטושופ, טיפוח ועיצוב שיער, ניהול מחסן ממוחשב, שזירת פרחים, צורפות, קונדיטוריה ועוד. 

תנאי הסף -

  • תלמידים מגיל 18בעלי פוטנציאל להשתלב בשוק העבודה החופשי .
  • ללא זכאות לתעודת בגרות.
  • על פי תנאי הסף המפורטים 
שיתוף
לוגו
פרטים ליצירת קשר אזורי פעילות

בכל הארץ

מומלץ לקרוא גם את זה
שיקום מקצועי בביטוח הלאומי

השיקום המקצועי בביטוח הלאומי מעניק לזכאים הכשרה מקצועית המותאמת אישית בהתאם לכישורים ולנכות של הפונה. השיקום הכולל לימודים אקדמיים והכשרה מקצועית במגוון תחומים

מידע נוסף >
שיקום תעסוקתי של משרד הבריאות

בין הכנה לעולם התעסוקה ועד עבודה בשוק החופשי, מתמודדי נפש עם 40% נכות נפשית לפחות מהביטוח הלאומי אשר עברו ועדת סל שיקום יכולים לקבל סיוע ממשרד הבריאות למציאת עבודה מתגמלת ומספקת.

מידע נוסף >
תעסוקה שווה

"תעסוקה שווה" הינה תכנית ממשלתית של זרוע העבודה בפריסה ארצית, המאגדת תחת קורת גג אחת את השירותים בתחום תעסוקת אנשים עם מוגבלות, הן עבור מחפש העבודה והן עבור המעסיק.

מידע נוסף >