דלג אל שאלות ותשובות
השאלות המתאימות לחיפוש שלך פתיחה של כל השאלות והתשובות

לאחר התחברות עם המשתמש והסיסמה, במסך "הפרופיל שלי" ---> "ניהול משרות" ישנה לשונית בשם "הגשות", שם תראו את רשימת המשרות שאליהן ניגשתם.


אם המשרה מופיעה שם, סימן שקורות החיים נשלחו כראוי.

בלוח המשרות איננו תוחמים או מגבילים את ההגדרה של מוגבלות. אם מבחינתך יש לך קושי תפקודי כלשהו שמהווה חסם במציאת עבודה, את מוזמנת להשתמש באתר.
בכל הנוגע לתוכניות תעסוקה והכשרה, ייתכן שבחלקן קבלת השירות תותנה באחוז נכות מינימלי מגורם מוסמך - הביטוח הלאומי, משרד הביטחון או משרד הבריאות. גם מעסיקים המחפשים עובדים כחלק מחובתם על פי חוק לייצוג הולם נדרשים לעובד עם מוגבלות לפי ההגדרה הרלוונטית עבורם, ברוב המקרים 20% נכות ומעלה.

ישנן סיבות רבות אפשריות לכך שלא התקבלת למשרות האלה. ייתכן שלא התאמת למשרה מבחינת הניסיון או הידע המקצועי בקורות החיים, ייתכן שהם מעוניינים לבחון מועמדים נוספים לפני שיחליטו וייתכן ששיקול אחר הכריע את הכף. כמו כן, ייתכן שאף תתקבל, לעתים ההחלטה לוקחת זמן אצל מעסיקים שונים.אך חשוב לזכור שחיפוש משרה הוא לא קל לאף אדם. גם אנשים ללא מוגבלות עוברים לא מעט ראיונות ודחיות בדרך לקבלה למשרה חדשה. אנו ממליצים לך לא להתייאש, להמשיך לחפש ולגשת, וגם להיעזר בשלל הכלים שלנו מהמדריך לחיפוש עבודה: טיפים להכנה מוקדמת לראיון העבודה , כללים בסיסיים לראיון עבודה מוצלח, טיפים לראיון הטלפוני, וכן המדריך לכתיבת קורות חיים.

בהצלחה!

התשובה לשאלה זו מסתכמת בשאלה אחת: האם להערכתך המוגבלות תשפיע על התפקוּד שלך בעבודה?
אם הערכתך היא שהמוגבלות לא תשפיע על תפקודך בעבודה, אין הכרח לשתף את המעסיק. עם זאת, אם ידוע לך כי החברה אליה הגשת את המועמדות מעודדת קידום העסקה של אנשים עם מוגבלות ואת/ה מרגיש/ה מספיק בנוח לשתף אותם, אנו מזמינים אותך לספר על המוגבלות שלך ולהימנע מהחזקת "סוד".
אם הערכתך היא שהמוגבלות שלך תשפיע על התפקוד שלך בעבודה, וכי יהיה צורך בהתאמות או הנגשות לביצוע המשרה (למשל, התאמות פיזיות של סביבת העבודה, גמישות בימים ובשעות העבודה, הדרכה וליווי) חשוב לספר על כך למעסיק. לקראת ראיון העבודה, מומלץ להכין את עצמך לכך שתתבקש לתאר את ההשפעה של המוגבלות על התפקוד בעבודה ומה נדרש לך על מנת לבצע את העבודה כמצופה. בנוסף, חשוב להסביר את ההשפעה החיובית של התאמות והנגשות במקום העבודה על יכולתך לבצע את התפקיד. לבסוף, מומלץ להדגיש, ואם ניתן גם לתת דוגמאות, להתאמות שאפשרו לך למנף את ההתמודדות שלך ליתרון יחסי לעומת שאר המועמדים. בעת התלבטות כדאי וחשוב להיוועץ ברכז/ת המלווה. כמו כן, לתוכנית תעסוקה שווה יש סדנאות ייחודיות העוסקות בדילמת החשיפה.

חזרה לשאלות הנפוצות ביותר