דלג אל שאלות ותשובות למעסיקים
השאלות המתאימות לחיפוש שלך פתיחה של כל השאלות והתשובות

בלוח המשרות איננו תוחמים או מגבילים את ההגדרה של מוגבלות. אם מבחינתך יש לך קושי תפקודי כלשהו שמהווה חסם במציאת עבודה, את מוזמנת להשתמש באתר.
בכל הנוגע לתוכניות תעסוקה והכשרה, ייתכן שבחלקן קבלת השירות תותנה באחוז נכות מינימלי מגורם מוסמך - הביטוח הלאומי, משרד הביטחון או משרד הבריאות. גם מעסיקים המחפשים עובדים כחלק מחובתם על פי חוק לייצוג הולם נדרשים לעובד עם מוגבלות לפי ההגדרה הרלוונטית עבורם, ברוב המקרים 20% נכות ומעלה.

העובד לא חייב לחשוף את המגבלה שלו, יש יתרונות ויש חסרונות לשיתוף המידע על המגבלה כעקרון, עובד מוזמן לשתף מעסיק בקיום מגבלה אשר מהווה חסם או סיכון אמיתי לביצוע העבודה הנדרשת. לשיקולו של עובד האם מגבלתו נופלת בקטגוריה זו ואסור להכריח אותו לשתף את המידע הזה.

מצד אחד, אין ספק שעדיף לשתף מידע לגבי השפעת המגבלה בעבודה, כדי שמעסיק יבין איך לשלב עובד באופן מיטבי. מצד שני, הפחד מדעות קדומות ואפלייה מאד משפיעה על החלטת הפרט. עם זאת השיתוף יאפשר למעסיק לתת לעובד התאמות רלוונטיות שיכולות לסייע לו בביצוע המשימות ולהצליח בתפקידו.

חוק השוויון אוסר על אפלייה בגין מגבלה, בכל אחד משלבים הללו: קבלה לעבודה, תנאי ההעסקה, קידום, הכשרה מקצועית, פיטורין והטבות פרישה. לכן כדאי לזכור שתפקוד, לא מגבלה, הוא הקובע. כמעסיק, הפגנת פתיחות והבנה, ומוכנות לשלב עובדים עם מוגבלות, תגביר את הסיכוי שעובד (או מועמד לעבודה) ישתף אותך בפרטים חשובים.

חזרה לשאלות הנפוצות ביותר